Про втрати завжди говорити важко і боляче, але коли із життя ідуть зовсім молоді, то говорити важко і боляче вдвічі. Сьогодні у ліцеї №16 з’явилась меморіальна дошка, яка увіковічить пам’ять випускника колегіуму №16 Охотського Матвія:”У цьому закладі навчався МАТВІЙ ОХОТСЬКИЙ. Позивний «МИСЛИВЕЦЬ». Командир бойової машини, командир відділення, виконувач обов’язків командира 1-ї штурмової групи 2-го механізованого взводу у складі 93 ОМБр «Холодний яр». Загинув 29 вересня 2023р. під час виконання бойового завдання під с. Кліщіївка Донецької області”. Матвій закінчив колегіум у 2022 році.Він ,як і всі його однокласники мріяв і будував плани на майбутнє ,готувався складати ЗНО ,але війна увірвалась у наше життя ,змінила мрії ,зруйнувала плани ,розлучила родини та друзів .У 18 років Матвій зробив свій вибір -він пішов захищати Україну .Мабуть ,нікого не здивував його вчинок ,бо навіть ,вітаючись ,він віддавав честь .Ввічливий,товариський ,із загостреним почуттям справедливості.Такий він залишиться у нашій памʼяті .Назавжди 18-річний.Важко повірити …неможливо усвідомити …Ще вчора він був один із нас ,а сьогодні -тримає небо над нами.

