16 грудня 2025 року на базі Ліцею № 16 пройшов семінар-практикум для керівників закладів загальної середньої освіти. Не зважаючи на відсутність світла, Ліцей № 16 гостинно вітав учасників та гостей семінару.
Перед початком семінару всі учасники зібралися біля Стіни пам’яті на хвилину мовчання, щоб вшанувати пам’ять загиблих героїв- випускників закладу.
Робота семінару розпочалася із вступної промови директора департаменту освіти Кам’янської міської ради Наталії Реви, Наталия Реваяка націлила всіх присутніх на продуктивну роботу.
Знайомство із Ліцеєм № 16 розпочалося в креативній формі – із гумористичної лялькової казки про Нову Українську Школу, перегляду фільму про заклад і виступу директора Віти Буй, яка натхненно розповіла про реконструкцію школи, виклики та досягнення. Виступ директора закінчився флеш-мобом « Українські колорити ХХІ століття».
Далі на учасників семінару чекала цікава і корисна робота в методичних студіях. Спочатку керівники загальноосвітніх навчальних закладів відвідали майстер- клас «Прийняття ефективних управлінських рішень», який проводила директор Ліцею 16 Віта Буй. Вита БуйУчасникам семінару були запропоновані різні ситуації і необхідно було запропонувати своє вирішення проблеми. До речі, керівники закладів мали можливість погортати книги наказів закладу 40-50-х років минулого століття.
Далі учасників семінару завітали до заступника директора Ліцею 16 Олени Шевченко на тренінг «Налагодження комунікації між учасниками освітнього процесу», де в затишній атмосфері пропонували різні підходи для ефективної комунікації. Ділі гості побували на короткотривалій,але змістовній екскурсії, під час якої учні та випускники-вчителі розповіли про розвиток і становлення Ліцею 16, директорів закладу, випускників та сьогоденні досягнення школи.
Під час семінару методичні студії проводили Гімназія 8, Ліцей 31 та Технічний ліцей імені Лигуна.
На студії «Мотивація учнів до навчання та формування нових компетентностей у початковій школі», яку проводив директор Гімназії 8 Віктор Занєгін із своєю командою , колегам були представлені « три крила успіху»: шляхи мотивації та заохочення учнів до навчання. Завершилася студія виконанням під гітару авторської пісні Віктора Занєгіна.
Директор Ліцею 31 Тетяна Коваленко разом із заступниками зустріла на студії «Розвиток громадського самоврядування як складова ефективності управлінських процесів», під час якої керівники брали активну участь у Аукціоні «Торгівля повноваженнями».
Сучасною технологізованою була студія команди Технічного ліцею імені Лигуна під керівництвом директора Яни Жучек «3D код директора сучасного закладу освіти», на якій учасників семінару не тільки познайомили з новими корисними освітніми платформами, а і дали змогу самостійно виконати невеликі завдання.
Всі методичні студії були дуже корисними, цікавими, актуальними, проходили в дружній робочій атмосфері. Але під час семінару керівники закладів освіти не лише отримали корисну інформацію, а і змогли відвідати справжню новорічну майстерню з розпису імбирних пряників.
Семінар закінчився підведенням підсумків. Учасники семінару високо оцінили підготовку та проведення заходу. Багато теплих слів і слів вдячності за організацію та змістовність прозвучало на адресу директора Ліцею 16 Віти Буй.
Не оминули словами вдячності і директорів Гімназії 8, Віктора Занєгіна; Ліцею 31 Тетяну Коваленко; Технічного ліцею Яну Жучек за цікаві методичні студії.
На згадку про семінар-практикум всі учасники заходу отримали від Ліцею 16 памʼятні подарунки та креативні фотографії.Освітяни Кам’янського



